Gmina Parzęczew

Gmina wiejska Parzęczew znajduje się w województwie łódzkim, w powiecie zgierskim. Składa się z 24 sołectw, a siedzibą gminy jest wieś Parzęczew.

Powierzchnia: 10 358 ha

Opis

Gmina Parzęczew leży w północnej części województwa łódzkiego, w niewielkiej odległości od Łodzi. To gmina o charakterze rolniczym. Jest również atrakcyjna pod względem przyrodniczym. Obiektem szczególnie popularnym jest zalew wodny w Leźnicy Wielkiej. Zalew wchodzi w skład Ośrodka Sportu i Rekreacji, który posiada ponadto do dyspozycji kąpielisko strzeżone, plażę, wypożyczalnie sprzętu wodnego, pole namiotowe oraz boisko do piłki siatkowej.

Odwiedzając gminę warto zobaczyć takie miejsca jak kościół pw. św. Jakuba Apostoła w Leźnicy Wielkiej, kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP oraz kościół cmentarny pw. św. Rocha w Parzęczewie.

Przez tereny gminy przechodzi także konny szlak turystyczny.

Charakterystyka zagospodarowania turystycznego

Na terenie gminy Parzęczew znajdziemy ośrodek jeździecki pełniący funkcje gastronomiczne oraz noclegowe a także stację paliw ze sklepem i parkingiem. Jeszcze lepiej baza turystyczna rozwinięta jest w pobliskiej Łodzi.

Inne

Więcej informacji o gminie można znaleźć na stronie:

Informacje o urzędzie gminy znajdują się na karcie poświęconej samorządowi.