Gmina Kamieńsk

Gmina miejsko-wiejska Kamieńsk znajduje się w województwie łódzkim, w powiecie radomszczańskim. Składa się z 12 sołectw, a siedzibą gminy jest miasto Kamieńsk.

Powierzchnia: 9 562 ha

Opis

Gmina Kamieńsk położona jest w południowej części województwa piotrkowskiego. Niemal cały jej obszar leży w dorzeczu Widawki-dopływu Warty, a jej północno-zachodnie krańce należą do dorzecza Pilicy. Nad okolicą dominuje ok. 200 metrowy masyw zwałowiska KWB Bełchatów porośnięty częściowo młodym lasem, na którym znajduje się ośrodek sportowo-rekreacyjny z wyciągiem narciarskim. Centrum gminy zajmują doliny malutkich oczek-dopływów Widawki.

Warto będąc w gminie zobaczyć takie miejsca jak kościół pw. śś. Piotra i Pawła, kościół pw. św. Józefa Oblubieńca i Najświętszej Maryi Panny i OSiR w Kamieńsku, lamus w Gorzędowie czy też park dworski w Pytowicach.

Przez tereny gminy przechodzi także kilka szlaków turystycznych, w tym konne i samochodowy.

Charakterystyka zagospodarowania turystycznego

Zagospodarowanie turystyczne jest dobrze rozwinięte na terenie gminy, w głównej mierze za sprawą góry Kamieńsk oraz OSiR w Kamieńsku. Znajdziemy tutaj wyciągi narciarskie, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, bary, restauracje i parkingi. Poza tym w gminie znajdziemy gospodarstwo agroturystyczne, hotel oraz ośrodki jazdy konnej.

Inne

Więcej informacji o gminie można znaleźć na stronie:

Informacje o urzędzie gminy znajdują się na karcie poświęconej samorządowi.