Gmina Dobroń

Gmina wiejska Dobroń znajduje się w województwie łódzkim, w powiecie pabianickim. Składa się z 16 sołectw, a siedzibą gminy jest wieś Dobroń.

Powierzchnia: 9 361 ha

Opis

Gmina Dobroń położona jest w centralnej Polsce, w województwie łódzkim, powiecie pabianickim. Leży nad rzeką Grabią. Jest gminą rolniczą. Oddalona od dużych zakładów przemysłowych zachowała nieskażone środowisko naturalne. Z uwagi na położenie geograficzne i dogodne warunki środowiskowe, gmina posiada doskonałe warunki do rozwoju turystyki i rekreacji, szczególnie w formie wypoczynku sobotnio-niedzielnego. Wielkie kompleksy leśne dają wyjątkowe możliwości obcowania z naturą.

Warto zobaczyć na terenie gminy takie miejsca jak kościół pw. św. Wojciecha w Dobroniu, młyn wodny w Baryczy, zespół młyna wodnego w Ldzaniu-Talarze czy zabytkowa cegielnia w Wymysłowie Francuskim.

Przez tereny gminy przechodzi także kilka szlaków turystycznych, w tym konne i samochodowe.

Charakterystyka zagospodarowania turystycznego

Zagospodarowanie turystyczne jest dobrze rozwinięte na terenie gminy. Znajdziemy tutaj gospodarstwo agroturystyczne, obiekt restauracyjno-hotelowy, a także bary, restauracje i kilka stajni pełniących funkcje gastronomiczne i noclegowe.

Inne

Więcej informacji o gminie można znaleźć na stronie:

Informacje o urzędzie gminy znajdują się na karcie poświęconej samorządowi.