Jubileuszowa 10. edycja Light.Move.Festival odbędzie się w ostatni weekend września (25-27.IX), w formule dostosowanej do aktualnych zagrożeń epidemiologicznych.

25-27.09.2020. Festiwal Światła on line

ostatnia aktualizacja 16.09.2020 środa 14:34

materiały organizatora 

Festiwal Światła przyciągał co roku do Łodzi dziesiątki tysięcy gości. Jednak w tym roku atrakcje zaplanowano głównie jako ofertę on line, tak by wszyscy bezpiecznie mogli w nich uczestniczyć.

Podczas tej edycji nie będzie tłumów na ulicach Łodzi i spacerowania po centrum, w poszukiwaniu kolejnych świetlnych atrakcji.
Organizatorzy proponują nowa formułę. Główną atrakcją ma być projekt „Światło Przyszłości”, który stworzy świetlną panoramę ponad miastem, widoczną ze wszystkich stron Łodzi. Spektakl świetlny w przestworzach, realizowany będzie na najwyższych i najbardziej charakterystycznych budynkach miasta. Projekt zaaranżowany zostanie w taki sposób, aby nie gromadził ludzi w jednym miejscu i zapewnił bezpieczeństwo uczestnikom festiwalu.

Zaplanowano również akcję „Światło Nadziei” inspirującą mieszkańców do osobistego zaangażowania się w festiwal oraz projekty online, typu: wirtualne spacery, wirtualne sceny, wirtualne widowiska.

Bieżące informacje o konkretnych wydarzeniach dostępne są na internetowej stronie Festiwalu.

Powiązane artykuły