Jeszcze więcej lata można poczuć w łódzkiej Manufakturze, gdzie do 16 sierpnia trwa Jarmark Włoski, a od 2 do 13 sierpnia odbywać się będzie festiwal kulinarny Hot&Sweet.

Wakacyjne atrakcje kulinarne

ostatnia aktualizacja 30.07.2020 czwartek 14:10

materiały organizatora 

Po raz kolejny na rynku Manufaktury można się posilić w atmosferze tradycyjnego targu włoskiego. Na fanów kuchni śródziemnomorskiej czeka ponad 50 rodzajów makaronów, oryginalne włoskie sery, sycylijskie oliwy z oliwek i inne produkty, które pomogą podniebieniu przenieść się do klimatu słonecznej Italii. Smakosze kupią tu produkty, bez których trudno wyobrazić sobie włoskie gotowanie: parmezan, oryginalną mozzarellę i ricottę. Amatorzy śródziemnomorskich wiktuałów mogą zakupić wyroby z rodzinnych, małych zakładów z kilku regionów Italii, w tym z Toskanii, Sycylii, Sardynii, Lacjum, Apulii.
Na jarmarku znajdą coś dla siebie również wielbiciele takich słodyczy jak włoskie precelki taralli, nugat torrone, czy cannoli.

Kto woli restauracyjne wariacje kulinarne, ten w ramach festiwalu Hot&Sweet może poszukać swoich ulubionych kombinacji dwóch smaków: ostrego i słodkiego. 21 restauracji zaprezentuje swoje kulinarne pomysły na słodkie desery i dania obiadowe z ostrym akcentem.

Więcej szczegółów dostępnych jest na firmowej stronie Manufaktury .

Powiązane artykuły