Stowarzyszenie Łódź Filmowa i Kino - Galeria Charlie zapraszają na pokazy filmów inaugurujące obchody 75-Lecia Łodzi Filmowej, planowane na placu przed Hotelem PURO, od piątku 24 lipca do niedzieli 26 lipca.

24-26.07.2020. Kino plenerowe przed Hotelem PURO

ostatnia aktualizacja 24.07.2020 piątek 12:27

materiały organizatora 

W 2020 roku mija 75 rocznica utworzenie powojennego przemysłu i szkolnictwa filmowego, których działalność przez dziesięciolecia przyczyniła się do powstania określenia „Łódź filmowa”. W grudniu 1945 roku przy ul. Łąkowej 29 w Łodzi, powstało pierwsze filmowe atelier. To ono dało początek Wytwórni Filmów Fabularnych. Wtedy też rozpoczęła się produkcja słynnych „Zakazanych piosenek” w reżyserii Leonarda Buczkowskiego, który uznaje się za pierwszy polski powojenny film fabularny.

Właśnie ten film, rozpocznie w piątek (godz. 21:00) plenerowy przegląd. W sobotę zobaczymy „Ziemię Obiecaną” Andrzeja Wajdy, a w niedzielę „Zimną Wojnę” Pawła Pawlikowskiego.

Również w niedzielę, 26 lipca, organizatorzy zapraszają na koncert jazzowy „Fortepiany Wolności: Maciej Tubis gra Komedę”, który odbędzie się w Manufakturze.

Bieżące informacje można śledzić na eventowej stronie Facebooka .

Powiązane artykuły