Prezydent Miasta Łodzi, Hanna Zdanowska oraz Łódzkie Centrum Wydarzeń, zapraszają na miejski, sylwestrowy pokaz świetlnych dronów.

31.12.2019. Sylwestrowy Air Show kolorowych dronów

ostatnia aktualizacja 31.12.2019 wtorek 10:24

materiały organizatora 

Łódź dołączy do miast, które potrafią świętować bez wytwarzania dodatkowych śmieci po wyrobach pirotechnicznych, w sposób bezpieczny i przyjazny dla zwierząt i środowiska. W zamian będziemy oglądać, nowoczesne widowisko świetlne, wykorzystujące drony podświetlone diodami LED.

To pierwszy taki sylwestrowy pokaz w Polsce. Maszyny biorące udział w łódzkim pokazie sylwestrowym są drugą, największą, komercyjnie dostępną flotą dronów. Drony brały dotychczas udział w pokazach zrealizowanych m.in. dla takich zamawiających jak Disney, Fox Studios, Kia, Toyota, Red Bull.
W łódzkim pokazie zostanie uruchomionych około 300 dronów.
Podczas Air Show nad Manufakturą, drony wykonają w powietrzu szereg zaplanowanych komputerowo konfiguracji, zsynchronizowanych z muzyką. Wśród figur znajdą się m.in. odniesienia do miasta Łodzi.

Po pokazie, jak co roku, na łodzian czekać będą autobusy MPK, które rozwiozą uczestników pokazu na najpopularniejsze osiedla. Pojazdy czekać będą przy ul. Zachodniej.

Powiązane artykuły