Jak co roku, miłośnicy spędzenia ostatnich godzin starego roku w rytmach muzyki innej niż dyskotekowa, mają w Łodzi do wyboru kilka koncertów sylwestrowych.

31.12.2019. Sylwestrowe koncerty

ostatnia aktualizacja 24.12.2019 wtorek 10:51

materiały organizatora 

Teatr Muzyczny w Łodzi na ostatnią noc roku przygotował widowisko, wypełnione utworami filmowymi i musicalowymi.
Usłyszymy wielkie przeboje, takie jak „My way” i „Strangers in the night” Franka Sinatry, „Spanish Eyes” z repertuaru Elvisa Presleya, „Aquarela do Brasil” Ary’ego Barroso. Nie zabraknie też motywów ze słynnych musicali i filmów, takich jak „Love Story”.

Teatr Wielki oferuje natomiast show operowo-baletowy, zapowiadając występy około 200 artystów. W programie znajdą się najefektowniejsze arie z Traviaty, Carmen, Rigoletto, Eugeniusza Oniegina, Opowieści Hoffmanna, Cyrulika sewilskiego, ale także z Nocy w Wenecji, Barona cygańskiego i Zemsty nietoperza. Tancerze zaprezentują się w utworze Dziadka do orzechów Piotra Czajkowskiego oraz w innych spektaklach baletowych, zarówno klasycznych jak i współczesnych.

Filharmonia Łódzka zaprasza na koncert pod hasłem „kochajmy”, gdyż tematem repertuarowych utworów jest miłość. Zestaw ponadczasowych hitów polskiej estrady, zawiera przeboje takich artystów, jak Zbigniew Wodecki, Marek Grechuta, Andrzej Zaucha, Skaldowie, Perfect, Dżem, Lady Pank, Hanka Ordonówna, Breakout, Wojciech Młynarski. Wokalistom towarzyszyć będzie Grohman Orchestra.

„Niezapomniane Melodie Wiednia” , to oferta Agencji Artystycznej CODA , która wprowadzi nas w świat klasycznej, sylwestrowej atmosfery stolicy epoki Austro-Węgier. Koncert odbędzie się na scenie Teatru Dom.
Wystąpią znane sopranistki: Jolanta Bobras, Anna Kutkowska-Kass, Elena Łomonosova oraz Romuald Spychalski – tenor. Koncert złożony jest z najpopularniejszych utworów wiedeńskich kompozytorów, od walców Johanna Straussa po pieśni, arie i duety twórców wesołych melodii operetkowych.

Informacje o biletach dostępne są na internetowych stronach organizatorów oraz na stronie bilety24.pl.

Powiązane artykuły