Motywem przewodnim tegorocznej edycji Festiwalu Transatlantyk, trwającego od 12 do 19 lipca, jest „Lądowanie na Księżycu i inne zawieszone sny”.

12-19.07.2019. Transatlantyk w Łodzi

ostatnia aktualizacja 08.07.2019 poniedziałek 11:31

materiały organizatora 

Motyw festiwalowy, nawiązujący do przełomowego lądowania na Księżycu, ma zainspirować nas do przemyśleń jakie marzenia, sny i śmiałe projekty poruszają dziś naszą zbiorową wyobraźnię.

Festiwal Transatlantyk to w tym roku 200 znakomitych filmów, 50 polskich premier, seanse w ramach Kina Nocą i Kina Kulinarnego, spotkania z wybitnymi twórcami z całego świata, debaty i warsztaty.
Nie zabraknie oczywiście uwielbianego przez widzów Kina Łóżkowego, grającego dwa seanse dziennie.

Jak co roku przyznawane będą nagrody w Konkursie Nowe Kino, w którym przyznawana jest nagroda Transatlantyk Distribution Award, Konkursie Polskich Filmów Krótkometrażowych i Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim Transatlantyk Instant Composition Contest.

Tegorocznym głównym kinem festiwalowym jest Cinema City Manufaktura. Pokazy festiwalowe odbywać się będą także w Muzeum Kinematografii a seanse Kina Łóżkowego zaplanowano w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni Pasażu Schillera.
Miejscem Gali Otwarcia i Gali Zamknięcia będzie EC1 (ul. Targowa 1/3).

Szczegółowy program dostąpmy jest na internetowej stronie Festiwalu.

Powiązane artykuły