Ponad 36 różnych instytucji kultury i placówek bierze udział w tegorocznych obchodach Nocy Muzeów, w nocy z 18 na 19 maja. Wydarzenie polega na nieodpłatnym udostępnianiu w nocnych godzinach muzeów, galerii, instytucji kulturalnych i zabytkowych obiektów.

18-19.05.2019. Noc Muzeów po raz 15. w Łodzi

ostatnia aktualizacja 16.05.2019 czwartek 12:31

materiały organizatora 

Pierwsza Noc Muzeów miała miejsce w Berlinie, w 1997 roku. Polska przystąpiła do obchodów Nocy Muzeów w 2003 r., a już rok później pierwsze tego typu wydarzenie miało miejsce w Łodzi.

W tegorocznej Nocy Muzeów, biorą udział prawie wszystkie łódzkie instytucje kultury: Centrum Dialogu im. M. Edelmana, EC1 Łódź, Muzeum Tradycji Niepodległościowych, Muzeum Miasta Łodzi, Dom Literatury i wiele innych. W imprezę angażują się także placówki, które na co dzień nie są kojarzone z kulturą i na ten czas planują specjalne wydarzenia. Wśród takich instytucji znalazły się np. Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi, Motodrom i MPK Łódź. Po raz pierwszy w przeglądzie uczestniczy w tym roku zabytkowa kamienica Mieczysława Pikusa i Jakuba Lendego.

Instytucje planują z tej okazji atrakcyjny harmonogram wydarzeń – od dedykowanego oprowadzania po wystawach w muzeach, po pokazy filmowe, czy nawet obserwacje gwiazd, co oferuje obserwatorium astronomiczne w EC1 oraz na ul. Pomorskiej.

Wykaz zgłoszonych instytucji dostępny jest na eventowej stronie Punktu Informacji Kulturalnej.

 

Powiązane artykuły