Podczas 13. edycji ŁDF, organizowanego od 17 do 26 maja, organizatorzy chcą zaprosić wszystkich do zastanowienia się, co tak naprawdę daje nam poczucie szczęścia i luksusu.

17-26.05.2019. Łódź Design Festival

ostatnia aktualizacja 14.05.2019 wtorek 15:22

materiały organizatora 

Festiwal powstał w 2007 roku, przyjmując u swoich początków formułę przeglądu osiągnięć polskiego wzornictwa. Dzięki prowadzonemu od początku dialogowi z odbiorcami, festiwalowy program wzbogacał się o nowe elementy.

Sercem ŁDF jest program wystaw kuratorskich, tworzonych w odniesieniu do corocznego hasła przewodniego, które prezentują różne spojrzenia na projektowanie.
Must have to plebiscyt koncentrujący się na wyłanianiu i upowszechnianiu najlepszych polskich wdrożeń użytkowych. To swego rodzaju rekomendacja konsumencka: wyróżniony przedmioty otrzymają nieodpłatny znak jakości must have, a festiwalowa publiczność będzie mogła zobaczyć aż 59 z nich na wystawie zbiorowej.
Konkurs Make me daje natomiast początkującym projektantom możliwość zaprezentowania swoich prac. Zorganizowana w ramach festiwalu wystawa pokonkursowa stanowi obraz poszukiwań tożsamości przez młodych twórców. Walczy o nią 22 projektantów wyłonionych spośród blisko 150 zgłoszeń, które napłynęły z całego świata.
Ciekawym dodatkiem jest „Edukreacja" – strefa dedykowana rodzinom z dziećmi. To miejsce do kreatywnej zabawy i nauki bez względu na wiek, status czy wiedzę.

Łódź Design Festival to najbardziej prestiżowe i najczęściej odwiedzane wydarzenie związane ze wzornictwem w Polsce. Jest najbardziej opiniotwórczym wydarzeniem poświęconym wzornictwu w Europie Środkowo-Wschodniej.
Centrum Festiwalowe mieści się w Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki w Łodzi (ul. Tymienieckiego 3).

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na internetowej stronie ŁDK. 

Powiązane artykuły