Facebook
Ankieta

Multimedia

Opis

Multimedialne prezentacje, filmy, animacje oraz materiały instruktażowe ułatwią Ci poruszanie się zarówno po portalu, jak i szlakach oraz obszarach atrakyjnych turystycznie. Dzięki materiałom multimedialnym zanim rozpoczniesz swoją przygodę w terenie – lepiej poznasz specyfikę szlaków oraz ich głównych atrakcji.

W dziale „Multimedia” znajdują się tylko wybrane, przykładowe prezentacje. Na różnych stronach portalu (m. in. w kartach informacyjnych obiektów, obszarów i szlaków) znajdują się prezentacje najciekawszych i najcenniejszych atrakcji z Ziemi Łódzkiej.

Filmy

Filmy promujący województwo łódzkie jako region o szerokim profilu turystycznym i różnorodnym charakterze.

Poznaj historię województwa łódzkiego na szlaku kulturowym (3D) (5 min) Odkryj atrakcje turystyczne województwa łódzkiego (3D) (5 min)
Województwo Łódzkie przyjazne dla rozwoju nowych technologii (3 min) Wydarzenia kulturalne województwa łódzkiego (5 min)

Spacer multimedialny w 3D

Prezentacja obiektu zabytkowego, starówki, kompleksowego ośrodka rekracyjno-wypoczynkowego może mieć formę spaceru multimedialnego w 3D. Poszczególne panoramy  mogą być połączone, sugerując określony scenariusz zwiedzania lub po prostu inspirować do odwiedzenia prezentowanego miejsca, poprzez wskazanie jego najciekawszych atrakcji.

Redakcja portalu informuje, że zbiór spacerów multimedialnych jest na bieżąco powiększany. Prezentacje 3D odnaleźć można także w licznych kartach informacyjnych ciekawych obiektów, obszarów i szlaków.

Najwieksze centrum hanldowe w Polsce to łódzka Manufaktura. W odrestaurowanych, pofabrycznych wnętrzach znajduje się aż 110 tys. m² powierzchni najmu.Kościół stanowi piękny przykład stylu neogotyckiego. Katedra była miejscem wielu ważnych wydarzeń, m.in. objawienia św. Faustyny, wizyty Jana Pawła II.
Centrum Handlowe Manufaktura w ŁodziBazylika archikatedralna w Łodzi
Drewniany kościół o konstrukcji zrębowej z dwuspadowym dachem pochodzi z 1918 r. Posiada wyposażenie późnobarokowe. Powstał na miejscu kościoła z 1770 r., który uległ spaleniu. Obok znajduje się drewniana dzwonnica.Instytucja kultury gminy Wieluń założona w 1926 roku przez Polską Macierz Szkolną. Pełni rolę ośrodka badań przeszłości historycznej ziemi wieluńskiej.
Kosciol parafialny pw. Zwiastowania NMP w RychłocicachMuzeum Ziemi Wieluńskiej
Warta stanowi największy atut Ziemi Wieluńskiej. Jest jedyną rzeką w okolicach Wielunia spełniającą warunki dla uprawiania turystyki wodnej.Centrum stanowi główne miejsce, gdzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat Łódzkiego Szlaku Konnego. Jest to także główne miejsce monitorowania turysty na Łódzkim Szlaku Konnym.
Rzeka Warta w KonopnicyCentrum Zarządzania Łódzkim Szlakiem Konnym

Fotografie lotnicze

Nasz portal daje możliwość wirtualnego zwiedzania kraju w unikalny sposób – „Szlakiem Pegaza”. Dzięki umieszczeniu na portalu zdjęć lotniczych wykonanych podczas lotu na niskim pułapie turyści mogą sami ocenić, na ile dany szlak jest dla nich atrakcyjny i stanowi rzeczywiście ścieżkę wśród walorów naturalnych danego regionu. Staramy się, aby jak najwięcej obszarów było zilustrowanych w takiej formie, dając w ten sposób pełny ogląd na odwiedzane przez turystów tereny.

W naszym portalu można znaleźć opisy wielu lokalizacji atrakcyjnych przyrodniczo – parków narodowych, rezerwatów czy pomników przyrody. Dzięki interaktywnej mapie łatwo ciekawe obiekty w interesującej was lokalizacji.

Urok naszych zdjęć lotniczych mogą docenić również miłośnicy zabytków i architektury.  Możesz oszacować harmonię bryły zabytku, często niemożliwą do oganięcia z poziomu ziemi, poprzez patrzenie zaledwie na jego fronton. Oglądane z góry kształty dachów kościołów, pałaców lub dworów pozwalają ocenić jakość rozwiązań architektonicznych w sposób nieosiągalny dla osób stojących na ziemi.

Ożarów. Zrewitalizowany zespół dworski składający się z drewnianego dworu z 1757 r. z łamanym dachem polskim i dwoma alkierzami, parkiem z pomnikami przyrody i stawami, altaną oraz basztą widokową. Zespół ten jest Oddziałem Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu.   Tum. Archikolegiata pw. NMP i św. Aleksego

Łęczyca. Ratusz   Załęczański Park Krajobrazowy.

Materiały promocyjno-informacyjne

Zapraszamy do obejrzenia interaktywnych prezentacji, które pokażą co warto uwzględnić w programie wycieczki. Wskażą również jak bardzo tę wyprawę ułatwią i uatrakcyjnią ci nowe technologie, rozszerzona rzeczywistość, czy proste aplikacje, które szybko zaimportujesz na telefon osobisty. Regiony turystyczne z województwa łódzkiego wykorzystują prezentacje multimedialne jako sprawdzone materiały promocyjne i instruktażowe.

 

sin_2.jpg
profil2.jpg
System Informacyjno-Nawigacyjny Jak uzyskać dostęp do funkcji tworzenia
indywidualnego profilu Użytkownika
Portalu Turystyki Aktywnej „W siodle”
widok3.jpg
spacer_amber.jpg
Tworzenie interaktywnego widoku Spacer interaktywny po mapie cyfrowej
Portalu Turystyki Aktywnej Ziemi Wieluńskiej

„Regiony przyjazne turystom” w zależności od skali obszaru lub możliwości finansowych w różnym zakresie wdrażają projekty dotyczące systemów e-informacji.

zakres_projektu.jpg
zasoby_i_funkcje.jpg
Zakres projektu „Turystyka w siodle −
infrastruktura innowacyjnego
i unikatowego produktu turystycznego”
Zasoby i funkcje Portalu Turystyki Aktywnej „W siodle”

„Regiony przyjazne turystom” w celu promocji swoich walorów oraz produktów turystycznych korzystają z różnych technik multimedialnych.

film3.jpg
owca.jpg
Łódzki Szlak Konny Walory kulturowe i przyrodnicze Ziemi Wieluńskiej
spacer.jpg
powiatwielunski.jpg
Spacer interaktywny po mapie cyfrowej
Łódzkiego Szlaku Konnego
Powiat wieluński - oferta turustyczna

Zamieszczamy przykłady prezentacji multimedialnych, które opracowały „Regiony przyjazne turystom” w celu rekomendacji przygotowania obszaru, z uwagi na przyjazd kibiców EURO 2012 lub miłośników atrakcji kulturowych czy też różnych form turystyki aktywnej. Prezentacje pokazują również dbałość regionu w zakresie przygotowania systemu e-informacji.

rkz.jpg
amber_euro.jpg
Turystyka aktywna inspirowana walorami
kulturowymi w województwie łódzkim
Oferta Ziemi Wieluńskiej dla Kibiców  EURO 2012
oraz fanów turystyki i kultury aktywnej

Zamieszczamy przykłady prezentacji multimedialnych, które są dowodem, że „Regiony przyjazne turystom” w celu rekomendacji przygotowania obszaru w zakresie systemu e-informacji, rzeczywiście wykorzystują rozwiązania innowacyjne oraz zapewniające wszechstronny dostęp do treści i map cyfrowych. Budujące jest również to, że dzieje się tak w dużych regionach – województwach, jak również w projektach o zasięgu lokalnym (np. powiatowym).

innowacyjnosc.jpg
innowacyjnosc2.jpg
Innowacyjność technologiczna
szlaków turystycznych
– platforma internetowa kompleksowo
zintegrowana z urządzeniami mobilnymi
oraz telefonami komórkowymi
dla projektu „Turystyka w siodle”
Innowacyjność technologiczna
szlaków turystycznych
– platforma internetowa kompleksowo
zintegrowana z urządzeniami mobilnymi
oraz telefonami komórkowymi dla projektu
Szlaku Bursztynowego Powiatu Wieluńskiego”

 

Dokumenty