Facebook
Ankieta

Powiat wieruszowski

Powiat wieruszowski znajduje się w południowo-zachodniej części województwa łódzkiego. Składa się z 7 gmin, a siedzibą powiatu jest miasto Wieruszów.

Powierzchnia: 57 575 ha

Opis

Powiat wieruszowski położony jest w południowo-zachodniej części województwa łódzkiego. 

W skład powiatu wchodzą:

Potencjał gospodarczy powiatu wieruszowskiego tworzy rolnictwo i przemysł. Wiodącym kierunkiem produkcji w powiecie jest produkcja zwierzęca. Powiat wieruszowski posiada obszary chronionego krajobrazu i rezerwaty przyrody.

Odwiedzając powiat warto zobaczyć takie miejsca jak kościół ewangelicki na Podzamczu, kościół parafialny pw. św. Michała Archanioła w Wieruszowie, kościół parafialny pw. śś. Apostołów Piotra i Pawła w Lututowie, kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Łubnicach, kościół pw. św. Bartłomieja Apostoła w Żdżarach, kościół pw. św. Wojciecha w Cieszęcinie, zamek w Chrościnie, pałac w Walichnowach, ruiny zamku w Bolesławcu, Sanktuarium pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Czastarach, zespół dworski w Lubczynie i zespół pałacowy w Sokolnikach.

Przez tereny powiatu przechodzi także kilka szlaków turystycznych różnego rodzaju.

Charakterystyka zagospodarowania turystycznego

Baza turystyczna jest dobrze rozwinięta na terenie powiatu. Znajdziemy tutaj takie obiekty zagospodarowania jak gospodarstwa agroturystyczne, pokoje gościnne, zajazdy, bary, restauracje, pizzerie oraz hotel.

Inne

Więcej informacji o powiecie można znaleźć na stronie:

Jednostką zarządzającą powiatu jest Starostwo Powiatowe. Informacje urzędowe odnaleźć można na BIP starostwa.