Facebook
Ankieta

Powiat sieradzki

Powiat sieradzki znajduje się w zachodniej części województwa łódzkiego. Składa się z 10 gmin oraz miasta Sieradz, które jest siedzibą powiatu.

Powierzchnia: 149 170 ha

Opis

Powiat sieradzki położony jest w zachodniej części województwa łódzkiego nad rzekami Pyszną, Wartą i Widawką. 

W skład powiatu wchodzą:

Powiat ma charakter rolniczo-przemysłowy. Centrum administracyjnym, kulturalnym i handlowo-usługowym regionu jest Sieradz. Na terenie powiatu znajdziemy także malownicze lasy oraz Park Krajobrazowy Międzyrzecza Warty i Widawki.

Warto będąc na terenie powiatu zobaczyć takie miejsca jak kościół farny pw. Wszystkich Świętych, kościół pw. Chrystusa Najwyższego Arcykapłana, Sanktuarium Matki Bożej Księżnej Ziemi Sieradzkiej w Sieradzu, kościół parafialny pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wojkowie, kościół parafialny pw. śś. Piotra i Pawła we Wróblewie, kościół parafialny pw. św. Andrzeja Apostoła w Złoczewie, kościół parafialny pw. św. Marii Magdaleny w Klonowej, pałac w Biskupicach, pałac w Pyszkowie, pałac w Witowie, zespół dworski w Kalinowej, zespół dworski w Męckiej Woli czy też zespół klasztorny Bernardynek w Warcie.

Przez tereny powiatu przechodzi także kilkanaście szlaków turystycznych różnego rodzaju.

Charakterystyka zagospodarowania turystycznego

Zagospodarowanie turystyczne jest dobrze rozwinięte na terenie powiatu. Znajdziemy tutaj takie obiekty bazy turystycznej jak hotele, gospodarstwa agroturystyczne, ośrodki wczasowe i wypoczynkowe, bary, kawiarnie, restauracje czy zajazdy.

Inne

Więcej informacji o powiecie można znaleźć na stronie:

Jednostką zarządzającą powiatu jest Starostwo Powiatowe. Informacje urzędowe odnaleźć można na BIP starostwa.