Facebook
Ankieta

Powiat rawski

Powiat rawski znajduje się we wschodniej części województwa łódzkiego. Składa się z 5 gmin oraz miasta Rawa Mazowiecka, które jest siedzibą powiatu.

Powierzchnia: 64 395 ha

Opis

Powiat rawski leży we wschodniej części województwa łódzkiego. 

W skład powiatu wchodzą:

W powiecie dominuje rolnictwo, ponad 80% powierzchni powiatu zajmują użytki rolne. Jedynie w Rawie Mazowieckiej i Białej Rawskiej rozwija się także przemysł oraz znajdziemy tam wiele przedsiębiorstw.

Będąc na terenie powiatu warto zobaczyć takie miejsca jak kościół pw. Nawiedzenia NMP w Regnowie, kościół parafialny pw. Przemienienia Pańskiego w Sierzchowach, kościół parafialny pw. św. Antoniego Padewskiego, kościół parafialny pw. św. Wojciecha w Białej Rawskiej, ratusz, zespół klasztorny Augustianów, zespół pałacowy i zamek książąt Mazowieckich w Rawie Mazowieckiej, zespół dworski w Babsku, zespół dworski w Ossowicach, zespół dworski w Starych Bylinach, zespół pałacowy w Kaleniu i zespół pałacowy w Woli Chojnacie.

Przez tereny powiatu przechodzi także kilka szlaków turystycznych, w tym konny i samochodowe.

Charakterystyka zagospodarowania turystycznego

Baza turystyczna jest dobrze rozwinięta na terenie powiatu. Znajdziemy tutaj najwięcej hoteli i restauracji, ale i kawiarnie, pizzerie, karczmę oraz bary.

Inne

Więcej informacji o powiecie można znaleźć na stronie:

Jednostką zarządzającą powiatu jest Starostwo Powiatowe. Informacje urzędowe odnaleźć można na BIP starostwa.