Facebook
Ankieta

Powiat poddębicki

Powiat poddębicki znajduje się w północno-zachodniej części województwa łódzkiego. Składa się z 6 gmin, a siedzibą powiatu jest miasto Poddębice.

Powierzchnia: 88 097 ha

Opis

Powiat Poddębicki położony jest w północno-zachodniej części województwa łódzkiego, na Wysoczyźnie Łaskiej. Poddębice są siedzibą powiatu. 

W skład powiatu wchodzą:

Powiat ma charakter przemysłowo-rolniczy. Miejscowy przemysł rozwija się głównie w miastach, natomiast rolnictwo występuje praktycznie na terenie całego powiatu. Jest to powiat atrakcyjny przyrodniczo, znajdziemy tutaj rzekę Wartę oraz Jezioro Jeziorsko przyciągające wielu turystów.

Odwiedzając powiat warto zobaczyć takie miejsca jak dwór i park dworski w Czepowie, dwór i park dworski oraz kościół parafialny pw. św. Andrzeja w Małyniu, dwór, kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP i zamek w Uniejowie, kościół parafialny pw. św. Floriana w Domaniewie, kościół parafialny pw. św. Małgorzaty w Zadzimiu, kościół parafialny pw. św. Marka w Siedlątkowie, kościół parafialny pw. św. Stanisława Biskupa w Brodni, zespół dworski w Biernacicach, zespół pałacowy w Poddębicach i zespół pałacowy w Starym Gostkowie.

Przez tereny powiatu przebiega także kilkanaście szlaków turystycznych różnego rodzaju.

Charakterystyka zagospodarowania turystycznego

Baza turystyczna jest dobrze rozwinięta na terenie powiatu. Znajdziemy tutaj takie obiekty zagospodarowania turystycznego jak gospodarstwa agroturystyczne, ośrodki wczasowe i wypoczynkowe, pokoje gościnne, restauracje, stadniny koni a nawet ZOO.

Inne

Więcej informacji o powiecie można znaleźć na stronie:

Jednostką zarządzającą powiatu jest Starostwo Powiatowe. Informacje urzędowe odnaleźć można na BIP starostwa.