Facebook
Ankieta

Powiat łaski

Powiat łaski znajduje się w środkowej części województwa łódzkiego. Składa się z 5 gmin, a siedzibą gminy jest miasto Łask.

Powierzchnia: 61 889 ha

Opis

Powiat łaski położony jest w centralnej części województwa łódzkiego, nad rzekami: Grabią, Widawką oraz w niewielkiej części nad Wartą.

W skład powiatu wchodzą:

Jest to powiat o charakterze rolniczym, niewielkie i lokalne przedsiębiorstwa znajdują się w Łasku. Łask jest natomiast centrum kulturalnym, handlowym, usługowym i administracyjnym regionu. Powiat jest bardzo dobrze skomunikowany z innymi większymi miastami województwa.

Będąc na terenie powiatu łaskiego warto zobaczyć dwór i park w Ostrowie, kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP, dwór i park w Sędziejowicach, hotel-pałac w Piorunowie, kościół parafialny pw. Najświętszej Maryi Panny i św. Michała Archanioła w Łasku, kościół parafialny pw. św. Jana Chrzciciela w Buczku.

Przez tereny powiatu przechodzi także kilkanaście szlaków turystycznych różnego rodzaju.

Wirtualne spacery w 3D

„Chata Prababci” jest to wiejska posiadłość leżąca w malowniczym miejscu nad rzeką Grabią (na granicy Łasku i Kolumny).Gospodarstwo agroturystyczne „Stajnia Stokrotka” leży na szlaku konnym, w pobliżu znajdują się szlaki piesze i rowerowe.
Chata PrababciStajnia Stokrotka

Charakterystyka zagospodarowania turystycznego

Zagospodarowanie turystyczne jest dobrze rozwinięte na terenie powiatu. Znajdziemy tutaj liczne hotele, gospodarstwa agroturystyczne, pokoje gościnne, kwatery prywatne, ośrodki jeździecki, zajazdy oraz wiele barów i restauracji.

Inne

Więcej informacji o powiecie można znaleźć na stronie:

Jednostką zarządzającą powiatu jest Starostwo Powiatowe. Informacje urzędowe odnaleźć można na BIP starostwa.