Facebook
Ankieta

Artykuły, kalendarium

Witamy w serwisie visitlodzkie.pl, który przeznaczony jest dla każdego kto ma chęć odwiedzić województwo łódzkie. Strona wykorzystuje technologie informatyczne i mapy cyfrowe w służbie turystom, historykom, miłośnikom kultury oraz mieszkańcom regionu.
W serwisie visitlodzkie.pl znajdziesz wciąż rozbudowywane treści i materiały multimedialne dotyczące kultury regionu opracowane w postaci artykułów oraz kart informacyjnych obiektów atrakcji turystycznych i kulturalnych, wraz z wszechstronną listą obiektów bazy towarzyszącej. W prosty i przyjemny sposób każdy odwiedzający portal może zaplanować swój pobyt na Ziemi Łódzkiej.
Dział artykuły poświęcony jest turystyce i kulturze, tematy te mogą być zachętą lub inspiracją do wyruszenia w podróż. W pewien sposób odpowiadają zgromadzonym zasobom w bazie danych oraz interaktywnym mapom portalu. Przydatne do zaplanowania podróży mogą być również wpisy w kalendarium wydarzeń i imprez.

Nadchodzące wydarzenia

Aktualności

Pikniki muzyczne u Grohmana

ostatnia aktualizacja 11.07.2019 czwartek 10:38

W każdą niedzielę lipca, w ramach cyklu pikników rodzinnych u Grohmana (ul. Tymienieckiego 22/24, Specjalna Strefa Ekonomiczna), można posłuchać ciekawych koncertów muzycznych.

więcej...

Międzynarodowe Warsztaty Folklorystyczne

ostatnia aktualizacja 09.07.2019 wtorek 15:41

We wtorek, 9 lipca, w Pasażu Rubinsteina w Łodzi, nastąpi uroczyste otwarcie Międzynarodowych Warsztatów Folklorystycznych wraz z uroczystym koncertem, na który zapraszają: Widzewski Dom Kultury oraz Centrum Kultury Młodych.

więcej...

Letni Festiwal Filmowy TME Polówka

ostatnia aktualizacja 08.07.2019 poniedziałek 12:43

Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Łodzi, do końca lata (aż do 31 sierpnia) trwać będą codzienne, plenerowe i darmowe projekcje filmów.

więcej...

Transatlantyk w Łodzi

ostatnia aktualizacja 08.07.2019 poniedziałek 11:31

Motywem przewodnim tegorocznej edycji Festiwalu Transatlantyk, trwającego od 12 do 19 lipca, jest „Lądowanie na Księżycu i inne zawieszone sny”.

więcej...

Turniej Rycerski w Uniejowie

ostatnia aktualizacja 05.07.2019 piątek 12:32

W Uniejowie, w sobotnie i niedzielne popołudnie pierwszego lipcowego weekendu (6-7 lipca), odbędzie się XV Turniej Rycerski.

więcej...

Archiwum wg daty ostatniej edycji